Helyhatósági választások Hargita megye. A megye új polgármestereinek jegyzéke
Articol disponibil în: Magyar Română
Hargita megyében a megyei tanács elnöki tisztségét Borboly Csaba nyerte el, az RMDSZ színeiben.
Hargita megye 291 szavazókörzetében az állandó listán szereplő 267.689 szavazópolgárból 110.622 szavazott. Pótlistákon 677 személy szerepelt, ebből 53-an szavaztak.
Polgármesterek a következők:
1.Etéd: Szilveszter Attila, RMDSZ/416
2.Szentábrahám: Simó Dezső Szabolcs, RMDSZ/657
3.Bélbor: Hangan Ilie Daniel, PNL/951
4.Fenyéd: Bokor Botond, RMDSZ/634
5.Kápolnásfalu: Benedek László, EMSZ/811
6.Csíkkarcfalva: Gábor Tibor, RMDSZ/921
7.Csíkcsicsó: Péter Lukács, EMSZ/930
8.Csíkszentgyörgy: Réti Zsófia 1257
9.Gyergyócsomafalva: Márton László Szilárd, RMDSZ/1082
10.Gyergyóholló: Tepes Focsa Romeo, PSD/501
11.Korond: Katona Mihály, RMDSZ/1852
12.Csíkkozmás: Szántó László, RMDSZ/593
13.Csíkdánfalva: Bőjte Csongor Ernő, RMDSZ/773
14.Székelyderzs: István Adrián, RMDSZ/255
15.Oroszhegy: Bálint Elemér-Imre, RMDSZ/1136
16.Gyergyóditró: Puskás Elemér,RMDSZ/1227
17.Felsőboldogfalva: Zsombori levente/985
18.Csíkszépvíz: Ferencz Tibor, RMDSZ/819
19.Galócás: Taran Radu, PSD/661
20.Gyergyóalfalu: Gáll Szabolcs, RMDSZ/1500
21.Gyergyószárhegy: Danguly Ervin/1006
22.Csíkszentlélek: Nagy István Alfréd, RMDSZ/334
23.Lövéte: Mihály Dénes, RMDSZ/1032
24.Gyimesközéplok: Gergely Károly, RMDSZ/1482
25.Gyimesfelsőlok: Pap Imre, RMDSZ/1120
26.Farkaslaka: Kovács lehel, RMDSZ/2016
27.Csíkmadaras: Péter Dávid, RMDSZ/913
28.Homoródszentmárton: Jakab Attila, RMDSZ/950
29.Homoródalmás: Tikosi László, RMDSZ/431
30.Csíkszentmihály: Izsák Székely Lóránt, RMDSZ/43
31.Bögöz: Ülkei Zoltán, RMDSZ/1036
32.Gyergyószentmiklós: Csergő Tibor András, RMDSZ/2290
33.Csíkszereda: Korodi Attila, RMDSZ/8072
34.Székelyudvarhely: Gálfi Árpád, Szabad Emberek Pártja/8590
35.Maroshévíz: Olariu Dumitru, PSD/1713
36.Oklánd: Godra Lehel, RMDSZ/424
37.Tusnádfürdő: Butyka Zsolt/482
38.Balánbánya: Iojiban Gheorghe/1181
39.Borszék: Mik József, RMDSZ/797
40.Székelykeresztúr: Koncz Hunor János, EMSZ/2702
41.Szentegyháza: Lőrincz Csaba, EMSZ/2237
42.Csíkpálfalva: Ferencz Csaba, RMDSZ/673
43.Kászonaltíz: András Zoltán, RMDSZ/696
44.Nagygalambfalva: Gyerkó Levente, RMDSZ/653
45.Parajd: Nyágrus László, RMDSZ/1436
46.Csíkrákos: Császsár Attila, RMDSZ/558
47.Gyergyóremete: Laczkó Albert Elemér, RMDSZ/2604
48.Székelyandrásfalva: Nagy Lajos, RMDSZ/378
49.Csíkszentkirály: Székely Ernő, RMDSZ/638
50.Csíkszentdomokos: Karda Róbert, RMDSZ/1699
51.Csíkszentmárton: Birtalan Sándor, RMDSZ/625
52.Csíkszentsimon: Kozma István Florin, RMDSZ/1264
53.Csíkszentimre: Kencse Előd, RMDSZ/692
54.Salamás: Mindru Valentin, PSD/814
55.Máréfalva: Kovács Imre, RMDSZ/581
56.Újszékely: Balló Zoltán, RMDSZ/424
57.Madéfalva: Szentes Csaba, RMDSZ/922
58.Siménfalva: Nagy János, RMDSZ/1219
59.Zeteváralja: aktualizálás alatt
60.Gyerújfalu: Egyed József, EMSZ/894
61.Csíkszenttamás: Kedves Róbert, RMDSZ/693
62.Gyergyótölgyes: Vancu Marcel, PSD/855
63.Tusnád: Molnár József, RMDSZ/780
64.Kányád: György Sándor, RMDSZ/349
65.Székelyvarság: Tamás Ernő, RMDSZ/551
66.Vasláb: Tinca Mihail Dumitru, PSD/452
67.Zetelaka: Nagy Attila, RMDSZ/1233