Kéz a kézben a visszaélés és Hargita megye Tanácsának elnöke Borboly Csaba

0

Articol disponibil în: Magyar Română

Korondi polgárok egy csoportjától érkezett szerkesztőségünkbe egy olyan probléma híre, amellyel senki nem akar nyilvánosan foglalkozni, az RMDSZ embereitől vezetett helyi adminisztráció megtorlásától félve.

Hargita megye Tanácsa egy uniós alapokból finanszírozott több hulladékátrakó állomás építését szolgáló projektet indított el, melynek értéke 200 millió lej. Az egyik ilyen állomás Korondon található. Az így elszívott pénzekről egy másik cikkben lesz szó. Most arra a tényre figyeljünk, hogy a korondi hulladékállomást a község néhány lakójának a lakóháza mellett helyezték el, akik, ha ez a projekt megvalósul, kénytelenek lesznek minden reggel a szemetesgödör szagára ébredni.

A felháborodott polgárok a helyi hatóságokhoz fordultak, Katona Mihály polgármestert és Borboly Csaba megyeelnököt is megkeresték azzal a kéréssel, hogy tartsák tiszteletben az emberi körülményeket és ne tegyenek szemétdombot a házaik elé. Ám semmi eredménnyel nem jártak. Sőt, mikor törvényhez fordultak a tiszta levegőhöz való jogukért, a két adminisztrációfőnök reagált. Az észrevételező személyek nyilatkozata szerint Borboly Csaba elrendelte egyikük házának lebontását is, aki a tiszta levegőhöz való joga mellett kiállt, a Sera Zoltánét. Pontosabban, Borboly Csaba el sem ismeri ezeknek az embereknek lakhatási jogát ott, ahol a házaik állnak és jogtanácsosai, valamint a korondi polgármester segítségével mindenféle módot keresett az emberek meggyőzésére, hogy feladják a jogaikért folytatott küzdelmet. Az igazságszolgáltatás azonban a polgárok javára döntött és pillanatnyilag a szemétlerakó munkálatai szünetelnek.

Eszméletlen, hogy Hargita megye Tanácsának elnöke, akit másként ismerünk, a korondi hulladékállomás mindenáron történő megvalósítását a rá szavazó, történetesen magyar emberek jogai elé helyezi.

Ami Korondon történik világosan kifejezi miként értelmezik a Hargita megyei vezetők a közigazgatást, visszaélve hatalmukkal, megtagadva az állítólag általuk képviselt polgárok jogainak tiszteletben tartását.

Feltesszük a kérdést mit csinálnak az állami intézmények, az Országos Korrupcióellenes Igazgatóság DNA és más szervek, amelyeknek őrködniük kellene a törvényesség betartása fölött?

Prefektus úr, hol van az ön által vezetett intézmény? Vagy az intézményének azon tagjai, akiknek látniuk kellene ezeket a dolgokat, azt mondják, hogy nem valóság, mint oly sok más, ami fölött szemet hunynak, és ami a törvény fakultatív alkalmazását segíti elő a megyében?

Személyesen vetettem egy pillantást erre a magasztos ökológiai projektre kötött szerződésekre. Talán felébred valamelyik Hargita megyei intézmény, és ránéz a Megyei Tanács beszerzéseire: a DNA, miért ne a DIICOT, vagy egy magát titkosnak mondó szolgálat, egy ellenzéki tanácsos, valaki… van még ébren valaki Hargita megyében vagy mindenkit ledöntött a korrupció?

I.R.

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy