Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de confidentialitate si protectia datelor. Click aici pentru detalii.

Tájékozottabbak a Hargita megyei óvodások a rendőrség tevékenysége nyomán

 

Május hónapot a rendőrök Székelyudvarhely egyik óvodájában végzett tevékenységgel kezdték.

„Körülbelül 150 óvodást tájékoztattak arról, hogy a közutakon be kell tartani a közlekedési szabályokat.

A törvény emberei különféle módszerekhez folyamodtak a gyerekek figyelmének felkeltésére és a tevékenységbe való bevonására, ily módon megbizonyosodva arról, hogy megértették a rendőrök utasításait” – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.

Az idézett forrás szerint május 5-én két másik, egy vidéki és egy városi iskolában került sor az Iskolabiztonsági Hivatal, a Közúti Szolgálat és a Közrendvédelmi Hivatal rendőreinek látogatására.

A középiskolások megelőző – oktató jellegű információkat kaptak az iskolai zaklatásról, az erőszakról és a megfelelő magatartás tanúsításáról az iskolában, a családban vagy a baráti körökben.




Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.