Több mint 43 ezer hektár, illegálisan visszaszolgáltatott Bákó megyei erdőnek van esélye visszakerülni az állam tulajdonába

0

Articol disponibil în: Magyar Română

Foto: ROMSILVA

 

 

 

 

 

A brassói fellebbviteli bíróság november 13-án, pénteken kezdi meg a tanúk meghallgatását Bákó megye erdős területének egynegyede, 43 227 hektár illegális visszaszolgáltatása ügyében tekintve, hogy az Országos Erdészeti Igazgatóság szerint ez a folyamat esélyt ad arra, hogy ezt a területet, melynek becsült értéke kb. 300 millió euró, visszaadják az állami erdőalapnak.

A brassói fellebbviteli bíróság bírái pénteken meghallgatják ennek a korrupciós ügynek a legfontosabb tanúit, valamint a Kovászna Megyei Törvényszék bírájának két kollégáját, akik illegálisan adták vissza a több mint 43 000 hektárt, a jegyzőt, aki részt vett a 2012. április 3-i bírósági tárgyaláson, amikor az illegális visszaszolgáltatás bekövetkezett, valamint Ioan Adam volt képviselőt, aki kijelentette, hogy a testület elnöke Paltin Gheorghe Sturdza javára rendezte az ügyet 50 000 euró összegért cserébe, amelyből 10 000 eurót a bíró vett fel, mivel ez a bizonyítékokból kiderül.

Ezen tanúk beszámolóinak nagy jelentősége lesz, amikor a bíróság dönt a megoldásról.

Emlékeztetünk arra, hogy 2018-ban a Kovászna Megyei Törvényszék bírósági testületének elnökét, aki illegálisan adta vissza a 43.227 hektár erdőt, a Legfelsőbb Semmítőszék bírái 3 év börtönre ítélték. De a román alkotmánybíróság határozatának káros hatását követően a vesztegetés miatt kiszabott letöltendő ítéletet a Legfelsőbb Semmítőszék és Ítélőszék öt bíróból álló testülete megsemmisítette, és az egész ügyet újratárgyalásra küldték.

A korrupciós ügy a brassói fellebbviteli bírósághoz került, annak következtében, hogy a magas közjogi méltósággal rendelkező vádlottak lemondtak tisztségükről, annak érdekében, hogy ne a Legfelsőbb Semmítő- és Ítélőszék elé kerüljön az ügyük.

Visszatérve a brassói fellebbviteli bíróság előzetes kamarájába, öt év tárgyalás után a Legfelsőbb Semmítő és Ítélőszéknél, a 2020. szeptember 29-i tárgyaláson, szóba jött az Országos Erdészeti Hatóság – Romsilva és a Bákó Megyei Erdészeti Igazgatóság sértett polgári félként való minősége, ám a kérelmeket elutasították, bár a büntetőeljárást megindító büntetőfeljelentést 2012. augusztus 3-án maga a bakói erdészeti osztály fogalmazta meg, a 43.227 hektár erdő adminisztrátora.

Megemlítjük, hogy a Bákó Megyei Erdészeti Igazgatóság és az Országos Erdészeti Hatóság – Romsilva ügyvédei jelen voltak a helyreállítási ügy és ennek a korrupciós ügynek az összes eljárási szakaszában.

Az Országos Korrupcióellenes Igazgatóság, az Országos Erdészeti Hatóság – Romsilva és a Bákó Megyei Erdészeti Igazgatóság eljárási keretből való kikerülésével megszüntették az állam fontos eszközeit az ilyen jogellenes döntések ellen.

Ilyen körülmények között csak a brassói fellebbviteli bíróság testületének helytállóságában reménykedhetünk, de abban is, hogy a közügyi minisztérium és a pénzügyminisztérium képviselői szakszerűségről tesznek tanúságot, hogy képesek lesznek kiemelni és hasznosítani az Országos Korrupcióellenes Igazgatóság – Brassó Területi Szakosztálya által továbbított teljes dokumentáció több, mint 60 kötetét, amely tartalmazza a bűnügyi nyomozati dokumentumokat és fontos bizonyítékokat annak érdekében, hogy megoldást találjanak a román állam számára a 43.227 ha erdő területének helyreállításában.

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy