„Via Transilvanica”- a 10 megyét összekötő út

0

Articol disponibil în: Magyar Română

 

A spanyolországi El Camino mintájára, Romániában körvonalazódik a „Via Transilvanica”. Az 1.000 km hosszú, 10 megyén áthaladó út az egyik legnagyobb turisztikai projekt. A Bistriteanul arról tájékoztat, hogy megvalósításához jó hozzáállás szükséges! Adakozz, amennyit tudsz a projekt érdekében! Aztán élvezheted a befektetésedet az ország szépségeit szemlélve!

A „Via Transilvanica” az út, amely egyesíti Romániát”

A „Via Transilvanica” egy olyan identitás- projekt, melynek célja megteremteni azt a zarándokutat, amely Drobeta Turnu Severin-ből indul, ahol Károly király először lépett az ország területére, áthalad Erdélyen és annak minden kulturális gazdagságát érinti. Az út Stefan cel Mare Putnáján ér véget. Ily módon az út 10 megyén halad át: Mehedinti, Krassó- Szörény, Hunyad, Fehér, SDzeben, Brassó, Hargita, Maros, Beszterce- Naszód, Suceava.

Akik végigjárják ezt az útvonalat, kulturális, sportolási és kikapcsolódási lehetőségeket találnak.

Az első 100 kilométert már ki is jelölték Beszterce- Naszód megyében. Tíz művész szépen kifaragta a kilométerköveket.

Semmi sem jöhet létre pénz nélkül, az első 100 kilométer megvalósítását „támogatták”. Az útvonal folytatásához viszont pénzalap szükségeltetik. És itt jön az önök szerepe. Mindazok, akik szeretnének részt vállalni e csodálatos projekt megvalósításában, mindössze annyit kell tenni, hogy felkeresik az ADOMÁNY LINKET (LINKUL DE DONARE) és tegyenek felajánlást.

„A projekt Románia szépségeit felfedezni vágyó turisták bármely korosztályához szól, lehetőséget biztosítva számukra a helyi történelem és szokások megismerését, interakciót kialakítva a helyi közösségekkel. A Via Transilvanica infrastruktúrája adatokat szolgáltat szállás és étkezési lehetőségekről, valamint az érintett területek történelméről és kultúrájáról”, jelenti be Tasuleasa Social, a projekt pártfogója.

A Via Transilvanica első 100 km-es távjáról képek itt.

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy