A Hargita Megyei Rendőrfőkapitányság két rendőre, a Belügyminisztérium dzsúdóbajnokságának aranyérmesei

0

Articol disponibil în: Magyar Română

Elszántság, elkötelezettség, fegyelem, komolyság – ezek a tulajdonságok jellemzők a Hargita Megyei Rendőrfőkapitányság két rendőrére, Dávid Lászlóra és Orbán Lehelre, akik büszkén képviselték intézményüket a Belügyminisztérium Judo Bajnokságán, ahol 2024. március 6-án és 7-én a két kolléga és csapattárs egy-egy első helyet és aranyérmet szerzett a csapatversenyben.

Orbán Lehelt a rendőrök körében élsportolóként és megbízható kollégaként ismerik. A sajtóanyagokban is szerepelt már sportversenyeken való részvételeit követően, ahol dobogós helyezéseket ért el.

Dávid László 2023 áprilisában kezdte meg rendőri pályafutását, miután elvégezte a câmpinai Vasile Lascăr Rendőriskolát.

Kollégájához, Lehelhez hasonlóan László is 5 éves kora óta szereti a dzsúdót, amikor először lépett be egy edzőterembe.

Két évvel később beérett a kemény munka gyümölcse: első helyezést ért el egy helyi versenyen, 2008-ban pedig bronzérmet nyert a jászvásári országos judo bajnokságon.

A két fiatal közel 15 éve csapattárs, és az évek során több mint 100 hazai és nemzetközi sportversenyen vettek részt együtt. Arra a kérdésre, hogy mit jelentenek a belügyminisztériumi judo bajnokságon elért eredményeik, Lehel és László elmondták, hogy megtiszteltetés volt részt venni a belügyminisztériumi judo bajnokságon, és büszkeség volt a Hargita Megyei Rendőrfőkapitányságot képviselni.

A Román Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi találkozón a két rendőr-sportolónak gratulált és elismerő oklevelet adott át a Hargita Megyei Rendőrfőkapitányság vezetője, Iordan Mircea Stefan főbiztos úr.

Büszkék vagyunk kollégáink eredményeire, elismerésünket fejezzük ki, és sok sikert kívánunk nekik a szakmai-, sport- és magánéletükben.

Meggyőződésünk, hogy még sok díj és érem fog következni.

• fotó és információ: Hargita Megyei Rendőrfőkapitányság