Romániai Ifjúsági Tanács: „Felkérjük a helyi hatóságokat, hogy sürgősen vizsgálják felül az ifjúsági tevékenységekre szánt forrásokat”

0

Articol disponibil în: Magyar Română

A Romániai Ifjúsági Tanács felhívja a Helyi és Megyei Tanácsok figyelmét a helyi költségvetésből az ifjúsági szektor tevékenységeire szánt források elosztására.

Az ifjúsági törvény (350/2006. Sz. Törvény) előírja az ifjúsági ágazat egyedi tevékenységeire szánt alapok éves elosztását. A hatályos jogszabályi rendelkezések ellenére vannak olyan helységek, ahol a helyi költségvetés nem biztosít forrást az ifjúsági tevékenységekre.

A probléma nem önmagában az ifjúsági tevékenységek hiánya, hanem ennek a hiánynak megfelelő folyamatok is. A fiatalok valójában bármely társadalom munkaerőjének, szellemi és politikai osztályának jövője, ezért a tevékenységeikbe történő befektetések, amelyek aktívan hozzájárulnak a fiatalok szakmai, szellemi és polgári fejlődéséhez, valójában befektetésekké válhatnak a társadalom jövőjébe.

Bár a fiatalok minden szempontból képviselik Románia társadalmi-gazdasági és szociálpolitikai fejlődésének eszközeit, vannak olyan társadalmi és hátrányos helyzetű fiatalok, akik olyan programoktól és tevékenységektől függenek, amelyek közvetlenül nekik szólnak személyes, társadalmi és szakmai fejlődésük érdekében.

A probléma azonban nem korlátozódik a hátrányos helyzetű csoportokba tartozó fiatalokra, hanem az olyan fiatalokra is, akiknek nincsenek ilyen jelentős társadalmi, gazdasági és szakmai integrációs problémái. A fiataloknak állandó és tartós fejlődésre van szükségük annak érdekében, hogy később hozzájárulhassanak a társadalom és annak az államnak a fejlődéséhez, amelynek állampolgárai. A központi közigazgatás és a helyi közigazgatás felelőssége és egyúttal az ifjúsági tevékenységekbe való befektetés kötelezettsége valójában a közigazgatások kötelessége, hogy Románia jövőjébe fektessenek be.

A Romániai Ifjúsági Tanács állásfoglalása számos javaslatot, tevékenységet és ifjúsági programot kínál, amelyek kifejezetten az ágazat kezdeményezőinek területeire vonatkoznak, amelyek elfogadása után hozzájárulhatnak az ifjúsági szektor fejlődéséhez, csökkentve a fiatalok közötti társadalmi egyenlőtlenségeket, és eredendően Románia fejlődéséhez.

A Romániai Ifjúsági Tanács elemzést készít, amelynek fő célja, hogy bemutassa a nagyközönség számára azokat a közösségeket, amelyek (nem) szánnak forrásokat meghatározott ifjúsági tevékenységekre. Ebben az értelemben a helyi tanácsoktól és a megyei tanácsoktól az 544/2001-es törvény alapján közérdekű információkat kérünk a helyi költségvetésekből származó források elosztására vonatkozóan.

Arra kérjük a helyi és megyei tanácsokat, hogy sürgősen gondolják át az ifjúsági tevékenységek fontosságát.

 

***

A Romániai Ifjúsági Tanács (CTR) a legfőbb nem kormányzati partner az ifjúságpolitikai kérdésekben az ifjúságpolitika területén felhatalmazott központi hatóságokkal és intézményekkel kapcsolatban. A Romániai Ifjúsági Tanács célja, hogy fellépjen a román fiatalok jogainak védelmében és előmozdításában, az országban és külföldön, valamint fokozza aktív részvételüket azoknak a közösségeknek az életében, amelyekhez tartoznak. A CTR támogatja és népszerűsíti tagjai közös érdekeit helyi, regionális, nemzeti, európai és nemzetközi szinten.

A CTR elkötelezte magát amellett, hogy intézményesen és nyilvánosan biztosítsa a fiatalok erős hangjának jelenlétét a fiatalokat célzó közpolitikák kidolgozása során, amely jelentős hatással lehet a fiatalokra, többek között a foglalkoztatással, az oktatással, az egészségüggyel, a polgári és politikai részvétellel és az önkéntességgel kapcsolatos területeken.

Jelenleg a CTR 21 szövetségi struktúrát tömörít, az országban több mint 500 ifjúsági szervezetből álló hálózattal, amely Romániában az egyetlen olyan szervezet, amely az Európai Ifjúsági Fórumhoz és az Ifjúsági Világközgyűléshez kapcsolódik).

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy