Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség: Az elmúlt hét mérlege- 22 telefonhívásban jelezték medvék jelenlétét

0

Articol disponibil în: Magyar Română

Az elmúlt héten a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség diszpécserszolgálatához 22 hívás érkezett a 112-es számon keresztül, amelyekben medvék jelenlétéről számoltak be Gyergyóhodos, Vasláb, Gyergyócsomafalva, Csíkszentmárton, Zetelaka, Gyergyótölgyes, Csatószeg, Felsőboldogfalva, Csíkszentdomokos, Tordátfalva, Csíkszereda, Borszék, Korond és Etéd területén.

„A Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség diszpécseri irodájába a 112-es rendszeren keresztül regisztrált 22 hívás közül, amelyek medvék jelenlétét jelezték, két esetben volt szükség az erre a célra létrehozott speciális csapat konkrét beavatkozására.

„Szeptember 21-én két Csíkpálfalváról érkező hívást követően csak egyszer erősítették meg a medve jelenlétét, amikor egy polgár kért tőlünk segítséget. Az esethez egy csendőrcsapat ment ki a helyszínre, amely megerősítette a medve jelenlétét, ők képezték a beavatkozó csapatot a terület biztosítására.

A második eset, amikor konkrét beavatkozásra volt szükség, szeptember 23-án történt, amikor egy állampolgár két medve jelenlétéről tájékoztatott minket Csíkszereda Csíkcsicsó felőli kijáratánál. A csapat a helyszínre érkezett, de a két vadállat az erdő felé haladt.

A beavatkozó csapatot azt követően is meg kellett alakítani, hogy a Hargita Megyei Rendőrfelügyelőség egy medvével történt közúti balesetet követően segítséget kért. A helyszínen a csendőrcsapat biztosította a területet és fenntartotta a biztonságos környezetet”– tájékoztatott a Hargita megyei csendőrség.

A járőrök minden esetben egy ideig a területen maradtak, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a veszély már nem fenyeget. A 81/2021-es Sürgősségi Kormányrendelet rendelkezéseinek megfelelően a beavatkozó csoportot az esemény helyszínéül szolgáló közigazgatási terület polgármestere/alpolgármestere, csendőrök, a vadászegyesület képviselője és egy állatorvos alkotja.

A csendőrök emlékeztetik a lakosságot, hogy minden ilyen helyzet észlelésekor hívják a 112-es segélyhívószámot, ne próbáljanak meg beavatkozni, ne etessék a vadállatokat, legyenek óvatosak a háztartási hulladék elhelyezésével, és ne közelítsék meg a medvéket, hogy filmezzék vagy fényképezzék őket.

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy