Mașină proptită în porțile unui cimitir, în municipiul Topliţa
Articol disponibil în:
Română
![](https://ziarharghita.ro/wp-content/uploads/2020/09/cimitir.jpg)
La data de 26 septembrie 2020, în jurul orei 10:10, un bărbat de 42 de ani, din municipiul Topliţa, în timp ce conducea un autoturism pe raza localităţii sale de domiciliu, fără să fie posesor de permis de conducere, a pierdut controlul asupra direcţiei şi a intrat în coliziune cu porţile de acces ale unui cimitir.
În cauză s-a întocmit dosar penal, pentru conducere fără permis şi distrugere.
- IPJ Harghita