Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de confidentialitate si protectia datelor. Click aici pentru detalii.
reclamatie

Mens sana in corpore sano – deviza jandarmilor la competiția de atletism și cros din Toplița

Sub această deviza s-a desfășurat ieri, 21 mai, în municipiul Toplița, faza pe unitate la atletism și cros, competiție ce a reunit la start 39 competitori, ce s-au înscris la cele 12 probe.

Competiția a fost una deschisă, la ea având posibilitatea să participe oricine s-a considerat capabil să scoată rezultate foarte bune la probele 60/100 metri viteză, 800/1500 metri rezistență, aruncarea greutății și cros 3000 și 6000 de metri.

Fiecare jandarm a încercat și zicem noi a și reușit, dincolo de vremea nu prea prielnică, să scoată un rezultat ce să-l îndreptățească să-și dorească să participe la o finală națională, la categoria lui de vârstă.

După punerea cap la cap a rezultatelor clasamentele se prezintă astfel:

Viteză 60 metri- femei/categoria de vârstă (nu se spune)

Locul I- Sergent major Goga Alexandra

Locul II- Sergent major Arotăriței Anișoara

Locul III- Sublocotenent Purcărin Liliana

Viteză 100 metri- bărbați/categoria de vârstă- sub 35 de ani

Locul I- Plutonier major Maximiuc Răzvan- Ioan

Locul II- Plutonier major Iftode Cătălin Locul

III- Plutonier Hofman Petrică- Răzvan

Viteză 100 metri- bărbați/categoria de vârstă- 35- 45 de ani

Locul I- Căpitan Truța Eleodor

Locul II- Plutonier adjutant Balint Botond

Viteză 100 metri- bărbați/categoria de vârstă- peste 45 de ani

Locul I- Plutonier adjutant Albert László

Locul II- Plutonier adjutant șef Fodor József

Locul III- Plutonier adjutant șef Vlăgea Nicușor

Rezistență 1500 metri- bărbați/categoria de vârstă- sub 35 de ani

Locul I- Sergent major Mandiuc Iustin- Petru

Locul II- Sergent major Țepeș- Bobu Andrei-Florin

Locul III- Plutonier Gheghescu Bogdan

Rezistență 1500 metri- bărbați/categoria de vârstă – 35- 45 de ani

Locul I- Plutonier adjutant șef Lupu Marcel

Locul II- Plutonier major Herea Ciprian-Dumitru

Rezistență 1500 metri- bărbați/categoria de vârstă – peste 45 de ani

Locul I- Plutonier adjutant șef Bahrin Ioan

Locul II- Plutonier adjutant Albert László

Aruncarea greutății- bărbați/categoria de vârstă- sub 35 de ani

Locul I- Plutonier major Suci Traian- Daniel

Locul II- Plutonier major Malnași Adrian- István

Locul III- Plutonier major Iftode Cătălin

Aruncarea greutății – bărbați/categoria de vârstă – 35- 45 de ani

Locul I- Plutonier adjutant șef Beldiman Gabriel

Locul II- Locotenent-colonel Koss László

Locul 3- Plutonier major Bucur Dumitru

Aruncarea greutății – bărbați/categoria de vârstă – peste 45 de ani

Locul I- Plutonier adjutant șef Fodor József

Locul II- Plutonier major Crețu Gică-Puiu

Locul III- Plutonier adjutant Farkas László

La competițiile de cros învingători au ieșit plutonier Suciu Valentin- Adrian și plutonier adjutant șef Hazaparu Viorel.

Premergător constituirii lotului Jandarmeriei Române ce va participa în perioada 18-21 iunie a.c., în municipiul Pitești la Campionatul de Ateletism și Cros al Ministerului Afacerilor Interne iar la nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean (IJJ) Harghita s-a luat decizia de a organiza o preselecție, conform Calendarului principalelor activități sportive interne și internaționale în anul 2019.

opel


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *