Maroshévíz- Negyedéves gyakorlat vészhelyzet esetére (szeptember 27, szerda)

0

Articol disponibil în: Magyar Română

A Hargita Megyei „Olt” Katasztrófavédelmi Felügyelőség szeptember 27-én, szerdán átfogó együttműködési gyakorlatot szervez és hajt végre Maroshévíz településen a rendkívüli helyzetek kezelésére.

Szeptember 27-én, szerdán 12:00 órai kezdettel a Hargita Megyei „Olt” Katasztrófavédelmi Felügyelőség által koordinált kombinált gyakorlatra (Joint) kerül sor a terepen lévő erőkkel és eszközökkel, amelynek célja valamennyi támogató funkcióval rendelkező struktúra bevonása a Maroshévíz településen található vegyi kockázatforrás üzemeltetőjénél a klórtartály megrepedése, illetve a DN15-ös úton veszélyes termékekkel kapcsolatos közúti baleset miatt bekövetkezett tűzesethez kapcsolódóan kialakult veszélyhelyzet kezelésébe.

Ugyanakkor a gyakorlat során a vészjelző rendszer tesztelésére is sor kerül: a katasztrófariasztási jelzések (amelyek 5 darab, egyenként 16 másodperces hangjelzésből állnak, amelyek között 10 másodperces szünet van, és amelyek a katasztrófa közeledtét/előrejelzését jelentik) és a riasztást megszüntető jelzések (amely 2 percig tartó folyamatos hangjelzésből áll), a riasztórendszer működésének és a jelzések hallhatóságának ellenőrzésével a település területén, a riasztójelzések ismeretének és a riasztás esetén történő viselkedésnek az ellenőrzésével.

A gyakorlaton részt vesznek a következő struktúrák: Hargita Megyei Olt Katasztrófavédelmi felügyelőség 3 tűzoltóautóval, egy komplex beavatkozási járművel, roncsmentő nehézjárművel, egy SMURD mentővel és egy operatív csapattal; a Maros Megyei „Horea” Katasztrófavédelmi Felügyelőség egy CBRN járművel, valamint az ilyen típusú kockázatokban hatáskörrel bíró megyei struktúráktól: Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség: egy csapat a biztonsági körlet biztosítására és az evakuálási akció támogatására; Hargita Megyei Rendőrfelügyelőség: egy csapat a forgalom irányítására és korlátozására a gyakorlat területén; Hargita Megyei Mentőszolgálat: egy csapat egy mentőautóval, együttműködve a Helyi Bizottsággal és Maroshévíz Önkéntes Katasztrófavédelmi Szolgálatával.

A gyakorlat célja a speciális beavatkozási struktúrák kiképzése és az interoperabilitási képesség fejlesztése egy integrált rendszerben, az információs döntéshozó rendszer működőképességének ellenőrzése az ilyen eseményekben érintett struktúrák szintjén, a megyei szintű cselekvési és együttműködési koncepció ellenőrzése, valamint a megyei szintű veszélyhelyzetek kezelésében hatáskörrel rendelkező valamennyi intézmény reagálási módjának ellenőrzése.

  • Információs és Közkapcsolati Osztály

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy