Mi történik a fiatalokkal a gyermekvédelmi rendszer elhagyása után?

0

Articol disponibil în: Magyar Română

 

 

Romániában évente 3.000 gyermek hagyja el a gyermekvédelmi rendszert

A nemrégiben ünnepelt Nemzetközi Gyermeknap alapja a világon élő gyermekek és fiatalok jólétéért való küzdelem, ennek népszerűsítése, függetlenül attól, hogy családban, vagy gyermekvédelmi rendszerben élnek-e. Ha normális körülmények között a családban nevelkedő fiatalok és gyermekek a társadalom szerencsés esetei, ez nem mindig mondható el a gyermekvédelmi rendszerben élőkről. feltették valaha a kérdést, mi történik velük, miután elhagyják a gyermekvédelmi rendszert? Mennyire vannak felkészülve a független életre? Ki segít nekik meghozni a helyes döntéseket?

A családban élő fiatalok élvezik a szülői támogatást, tanácsolják őket a felelős és okos döntésekre, irányítják őket, hogy felfedezzék képességeiket és erőforrásaikat, támogatják őket az önismeretben, az önbizalom és a másokban való bizalom kiépítésében, de főleg hagyják őket álmodni és repülni az álmaik felé.

Azonban mikor a gyermekvédelmi rendszerben felnövő fiatalokról beszélünk, akkor a sebezhetőségről, a társadalmi kirekesztettségről, az előítéleteknek való kitettségről, az önálló életmódhoz való alkalmazkodásról beszélünk. Ezek az ő valóságuk elemei, amelyekhez még hozzáadódnak a kor jellemzői: félelmek és szorongás, bizonytalanság, tapasztalathiány, hozzá nem értés, csalódások.

Egyesek számára bonyolult, de jó dolog fiatalnak lenni. Másoknak viszont csak bonyolult.

Az utóbbi években a rezidens típusú szolgáltatások által javult az élet, viszont nem elegendő mértékben egy önálló élet elkezdéséhez. A gyermekek és fiatalok nem tudják, hogyan keressenek maguknak lakást, hogy kezeljék a költségvetést, hogyan vásároljanak be vagy forduljanak a közösségi szolgáltatásokhoz.

A fiatalok alacsony személyi és társadalmi önrendelkezéssel, alacsony önbecsüléssel, hiányos kommunikációs és kapcsolatteremetési készséggel kerülnek ki ebből a „védett” rendszerből. A fizikai és társadalmi valósággal való szembesülés felkészületlenül találja őket.

Ezeknek a fiataloknak az életre való jobb felkészítése érdekében, 2019 június 12-13 között „Légy te a változás!” konferencia keretében Bukarestben összegyűlnek a gyermekgondozás és gyermekvédelemben érdekelt felek, beleértve az EB, az országos minisztériumok, a Nép Ügyvédje, nem kormányzati szervezetek, egyetemek, vállalatok képviselőit, valamint a gyermek és fiatal gondozó szakembereket.

A konferencia szervezője az SOS Gyermekfalvak Románia, a Nem-kormányzati Szervezetek a Gyermekért Föderáció (FONCP), SOS Nemzetközi Gyermekfalvak.

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy