Szakmák Éjszakája, II. kiadás

0

Articol disponibil în: Magyar Română

2022 április 8-án, pénteken 18 és 21 óra között a Hargita Megyei Tanfelügyelőség a Hargita megyei szak- és műszaki oktatási egységekkel közösen, második alkalommal rendezi meg a „Szakmák Éjszakája” szakmai orientációs rendezvényt.

Az Európai Unió 2022. március 31-én elfogadta a Szakmák Éjszakáját a Szakképzés Európai Hetének hivatalos programjaként, így a Felügyelőség és a résztvevő szakiskolák is jogosultak „A Szakmai Készségek Európai Hete hivatalos partnere” név és pecsét használatára.

A „Szakmák Éjszakája” rendezvény fő célja a szakmák/mesterségek népszerűsítése, hogy egy újfajta kommunikáció segítségével tájékoztassák azokat, akik számára ezek a területek eddig idegenek voltak.

A „Szakmák Éjszakája” rendezvény abban különbözik a hagyományos nyílt naptól, hogy az előadások játékosabbak, lazábbak, nem az iskolára, hanem a szakmára koncentrálnak. A diákok szórakoztató, interaktív és kísérletező online programokon vehetnek részt.

Ez a rendezvény megyénk műszaki középiskoláiban/szakiskoláiban egyszerre zajlik majd, a kommunikáció és a szervezés a magyarországi pályaorientációs programokkal megegyező arculattal történik, a rendezvényen nem csak 8. osztályos tanulók, hanem más általános és középiskolai tanulók is részt vehetnek, valamint felnőttek (szülők, pedagógusok, egyéb érdeklődők), a rendezvény programjait központi honlapon teszik közzé.

https://szakmakejszakaja.hu/programok-hargita.php#programok-tag

Programok:

  • Kisfilmek / videók: képek a mindennapi életről: tanítás, sporttevékenység, szabadidő az iskolában, videók a szakmákról: kísérletek, bemutatók, szakmai trükkök bemutatása, iskolai bemutatók videói: az iskola rövid promóciós videója ;
  • Játékok: bemutatják a szakmákat az iskolában;
  • Megbeszélések: Online igazgatói tájékoztatása, videokonferencia (közvetlen szóbeli beszélgetés, kétirányú kommunikáció), élő közvetítés (Facebook, YouTube), vitafórum (a kérdéseket írásban fogadják és írásban válaszolják meg):
  • Interaktív szakmai tesztelés.

Résztvevő szakközépiskolák:

„Mihai Eminescu” Szakközépiskola, Maroshévíz;

Gyergyóhollói Szakközépiskola;

„Fogarasy Mihály” Szakközépiskola, Gyergyószentmiklós;

„Batthyány Ignác” Szakközépiskola, Gyergyószentmiklós;

„Puskás Tivadar” Szakközépiskola, Gyergyóditró;

„Székely Károly” Szakközépiskola, Csíkszereda;

„Petőfi Sándor” Szakközépiskola, Csíkdánfalva;

„Joannes Kajoni” Szakközépiskola, Csíkszereda;

„Kós Károly” Szakközépiskola, Csíkszereda;

„Tivai Nagy Imre” Szakközépiskola, Csíkszentmárton;

„Venczel József” Szakközépiskola, Csíkszereda;

„Szent Anna” Speciális Szakképző Iskola, Csíkszereda;

„Szent Erzsébet” Római Katolikus Teológiai Líceum, Gyimesfelsőlok;

„Zeyk Domokos” Szakközépiskola, Székelykeresztúr;

Korondi Szakközépiskola;

„Gábor Áron” Szakközépiskola, Szentegyháza;

„Dr. P. Boros Fortunát” Elméleti Líceum, Zetelaka;

„Eötvös József” Szakközépiskola, Székelyudvarhely;

„Kós Károly” Szakközépiskola, Székelyudvarhely;

„Bányai János” Szakközépiskola, Székelyudvarhely.

„A tavalyi tanévben az első alkalommal megrendezett rendezvény mindenki várakozását felülmúlta; Több mint 50 000 látogató érdeklődött a szak- és műszaki oktatási egységek Facebookon bemutatott eseményei iránt. Az iskolai programokon nemcsak diákok, hanem felnőttek, rokonok, tanárok, nyugdíjasok is részt vettek. Idén a járványügyi helyzet javulása miatt nemcsak online programokkal várjuk a látogatókat, hanem az iskolák kapui is megnyílnak. A rendezvényhez még a magyarországi szakképző intézmények is csatlakoznak.” – közölte a Hargita Megyei Tanfelügyelőség.

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy