Új adatok a COVID-19 vakcinák hatékonyságáról az Egyesült Királyságban és Dél-Afrikában [Tanulmány]

0

Articol disponibil în: Magyar Română

A SARS-CoV-2 törzsek új tanulmánya az Egyesült Királyságban és Dél-Afrikában azt mutatja, hogy a jelenlegi oltások és egyes monoklonális antitestek kevésbé hatékonyak lehetnek e változatok semlegesítésében, és hogy az újrafertőzés valószínűbb. A tanulmány a Nature-ben jelent meg 2021. március 8-án.

A tanulmány jóslatait most megerősítik a Novavax vakcina első jelentett eredményei, mondja David Ho, a tanulmány vezető szerzője. A cég január 28-án arról számolt be, hogy az oltás közel 90% -ban hatékony volt az Egyesült Királyság vállalatának vizsgálatában, de csak 49,4% -a a dél-afrikai vizsgálatban, ahol a COVID-19 legtöbb esetét a B.1.351 változat okozza.

Vizsgálatunk és az új klinikai vizsgálatok adatai azt mutatják, hogy a vírus olyan irányba halad, amely miatt „bolondítja” a jelenlegi oltóanyagokat és terápiákat, amelyek a víruscsúcsra irányulnak – mondja Ho, az Aaron Diamond AIDS Kutatóközpont és a Clyde’56 igazgatója, és Helen Wu, a Columbiai Vagelos Egyetem Orvosok és Sebészek Kollégiumának orvosprofesszora.

Ha a vírus agresszív terjedése folytatódik, és kritikus mutációk halmozódnak fel, akkor arra lehetünk ítélve, hogy folyamatosan figyeljük a fejlődő SARS-CoV-2-t, ahogyan azt az influenza vírus esetében tettük. Az ilyen megfontolások megkövetelik a vírus átterjedésének mielőbbi leállítását, védelmi intézkedéseink megkétszerezésével és az oltás bevezetésének felgyorsításával.

Az oltás után az immunrendszer reagál és olyan antitesteket termel, amelyek semlegesíthetik a vírust.

Ho és csapata megállapította, hogy a Moderna vagy a Pfizer vakcinával oltott emberektől vett vérmintákból származó antitestek kevésbé hatékonyak a két változat, a B.1.1.7, amely tavaly szeptemberben jelent meg Angliában, és a 2020 végén Dél Afrikában megjelent B.1.351 estében. A brit változathoz képest a semlegesítés körülbelül 2-szeresére csökkent, de a dél-afrikai változathoz képest a semlegesítés 6,5-ről 8-ra, 5-ször csökkent.

Ho tanulmányának adatai a semlegesítési aktivitás elvesztéséről a dél-afrikai változathoz képest aggasztóak.

A semlegesítési aktivitás csökkenése a dél-afrikai változathoz képest jelentős, és a Novavax eredményei alapján most azt látjuk, hogy ez a védelmi hatékonyság csökkenéséhez vezet.

Az új tanulmány még nem vizsgálta a Brazíliában talált újabb változatot (B.1.1.28), de figyelembe véve a brazil és a dél-afrikai változat közötti hasonló mutációkat, Ho szerint a brazil változatnak a dél-afrikai változathoz hasonlóan kell viselkednie.

Meg kell állítanunk a vírus szaporodását, ez pedig azt jelenti, hogy gyorsabban be kell indítani az oltást, és be kell tartani védelmi intézkedéseinket, például maszkot és fizikai távolságot. A vírus terjedésének megállítása megállítja a további mutációk kialakulását.

A tanulmány azt is megállapította, hogy egyes, a COVID-ban szenvedő betegek kezelésére használt monoklonális antitestek előfordulhat, hogy nem működnek a dél-afrikai változat ellen.

További részletek a sciencedaily oldalon, itt .

 

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy