Csak az Országos Energetikai Hatóság (ANRE) felhatalmazott szakembereivel szereltesse be gáztűzhelyét

0

Articol disponibil în: Magyar Română

Néhány új gáztüzelésű tűzhelymodell két csatlakozással rendelkezik, és az egyiket megfelelően le kell zárni a gyárilag felszerelhető műanyag dugó eltávolítása után;

Csak a tömítéssel lehet megelőzni a földgázszivárgásból eredő súlyos eseményeket;

A főzőkályhák elengedhetetlenek otthonunkban. Egy idő után a gáztűzhelyet is ki kell cserélni egy új készülékre, mint minden olyan tárgyat, amelyet minden nap használunk. Földgázzal üzemelő kályha esetén kiemelt figyelmet kell fordítani a beépítésére, és kötelező, hogy az üzemeltetést csak a szakterületen erre feljogosított szakemberek, az Országos Energetikai Hatóság (ANRE) emberei végezzék.

Erre a szempontra külön felhívjuk a figyelmet, mert a földgázüzemelésű kályhák egyes új modelljei két csatlakozással (bal és jobb oldali) vannak felszerelve, de ezek közül csak az egyik csatlakozik a beltéri gázszereléshez. A telepítéshez nem csatlakoztatott csatlakozást megfelelően le kell zárni, ezt a műveletet csak egy felhatalmazott személy végezheti el. Kérjük, vegye figyelembe, hogy ezek a készülékek a szerelvényekbe szerelt műanyag dugókkal szállíthatók, amelyek csak az idegen testek / szennyeződések idomba való bejutásának megakadályozására szolgálnak, nem pedig tömítésként, valamint tilos műanyag alkatrészek (szerelvények) használata tömítésre a földgázüzemelésű berendezések csatlakozásainál.

Ezért a használaton kívüli kályhacsatlakozás megfelelő tömítése, valamint a kályha hatékony csatlakoztatása a beltéri gázrendszerhez, olyan műveletek, amelyeket kizárólag szakemberek végezhetnek, annak érdekében, hogy megóvjanak minket a balesetektől, amelyek földgázszivárgás következtében keletkeznek, mint például anyagi veszteségek és akár emberéletek elvesztése is.

A Delgaz Gridről

A Delgaz Grid, a német E.ON csoporton belüli elosztó társaság több mint 24 000 km-es földgázhálózatot üzemeltet Románia északi és nyugati részének 20 megyéjében (Kolozs, Beszterce Naszód, Máramaros, Szatmár, Szilágy, Temes, Arad, Bihar, Krassó-Szörény, Hunyad, Maros, Szeben, Fehér, Hargita, Iași, Botoșani, Vaslui, Suceava, Neamț és Bacău) és közel 83 000 km-es villamosenergia-hálózatot hat megyében Moldvában: Bákó, Botoşani, Neamt, Suceava és Vaslui. 2005-ös helyi piacra lépése óta az E.ON mintegy 1,9 milliárd eurót fektetett be főként a gáz- és villamosenergia-hálózatok korszerűsítésébe, és 2,7 milliárd eurót utalt át adó- és illetékként az államnak.

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy