Megkezdődtek az országos felmérések a II., IV. és VI. osztályosok számára

0

Articol disponibil în: Magyar Română

Május 13. és 29. között kerül sor a 2023-2024-es tanévben II., IV. és VI. osztályt végzők számára az országos felmérésekre, több mint 500.000 diák számára (összesítve).

Az alapkészségek felmérése a II. osztály végén május 13-án, hétfőn kezdődött a román nyelv és kommunikáció – írásbeli teszttel és az anyanyelvű és kommunikáció – írásbeli teszttel a nemzeti kisebbségekhez tartozó tanulók számára.

Május 14-én, kedden a második osztályosok a román nyelv és kommunikáció – olvasási próbán, május 15-én, szerdán pedig a nemzeti kisebbségekhez tartozó tanulók az anyanyelv és kommunikáció – olvasásból vizsgáznak.

Május 16-án, csütörtökön a matematika és természettudományok felmérésre kerül sor, míg május 17-én, pénteken az utolsó EN II. vizsgát (Nyelv és kommunikáció – Olvasás és írás – román nyelv a nemzeti kisebbségek számára) tartják a nemzeti kisebbségi tanulók számára.

Az alapfokú oktatásban (a IV. osztály végén/EN IV) elsajátított alapkészségek felmérése a következő menetrend szerint zajlik: román nyelv (május 21.), matematika (május 22.) és anyanyelv (május 23.).

A VI. osztály végén (EN VI) az országos felmérés menetrendje a következő: május 28. – nyelv és kommunikáció, május 29. – matematika és természettudományok.

A tesztek felépítése és értékelési jellemzői hasonlóak a korábbi években alkalmazott tesztekhez. A teszteket a Nemzeti Oktatáspolitikai és Oktatásértékelési Központ (CNPEE) fejlesztette ki, a nemzetközi értékelésekhez hasonló formátumúak és közepes nehézségi szintűek.

Az egyes tesztekre szánt idő 30 perc (EN II) és 60 perc (EN IV és EN VI).

A teszteket az oktatási intézmények szintjén létrehozott bizottságok értékelik az utolsó teszt időpontjától számított legfeljebb 7 napon belül.

Az adminisztráció és a regisztrált eredmények felhasználásának újdonságaként az írásbeli tesztek értékeléséből származó adatok gyűjtése egy új digitális alkalmazás segítségével történik. Ez egyrészt biztonságos adatgyűjtést és optimalizált minőségellenőrzést tesz lehetővé, másrészt az értékelő bizottságok számára hozzáférést biztosít a tanulók saját értékelési adataihoz, és lehetővé teszi ezen adatok gyors és rugalmas felhasználását. Ez megkönnyíti az osztály- és iskolai jelentések elkészítését további bürokratikus erőfeszítések nélkül és rövidebb idő alatt.

Ezen értékelések egyéni eredményei nem kerülnek nyilvánosságra/közzétételre, és nem kerülnek rögzítésre az osztálynaplóban.

Az ezeken az eredményeken alapuló, iskolai szintű jelentések rendkívül fontos és releváns statisztikai érveket szolgáltatnak az országos felmérésekben rögzített eredmények felértékelését célzó intézkedések kidolgozásához, az iskola és az oktatási szolgáltatások kedvezményezettjei (tanulók, szülők/gondviselők, tanárok, oktatási támogató személyzet stb.) számára.

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy