Új szakképzés indul Hargita megyében, nevezetesen a lovász szakma elsajátítására lesz lehetőség

0

Articol disponibil în: Magyar Română

 

 

 

Hargita megy elöljárói a csíkszentmártoni Tivai Nagy Imre Szakközépiskola képviselőivel találkoztak, hogy megbeszéljék a lovászképzés törvényes kereteinek megteremtési lehetőségeit.

grajdar

„Hargita Megye Tanácsa már korábban, az akkor még alárendeltségébe tartozó Agrárkamara révén tervezte a lovászképzés elindítását, az utóbbi intézmény 2015-ös év végén történt átszervezése megakadályozta ennek kivitelezését. Ennek ellenére a téma továbbra is aktuális maradt, és ma konkretizálódott és kijelenthetjük: ősztől indítjuk a lovászképzést a csíkszentmártoni Tivai Nagy Imre Szakközépiskolában. Ezért köszönöm Böjte atyának, Ferenc Katalinnak és Erőss Gézának, Felvinczi Istvánnak, amiért önzetlenül szerepet vállaltak ebben a fontos tervben, valamint Gergely András polgármesternek és Vízi István iskolaigazgatónak, hogy felvállalták az lovászképzés beindítását a csíkszentmártoni iskolában”, összegezte Borboly Csaba kiegészítve azzal, hogy a szakközépiskola vezetőségének nyitottsága az újításra és a helyi igényekre dicséretes.

„Úgy gondolom, egy ilyen épület nem állhat csak egy szűk réteg rendelkezésére, fontos, hogy a gyerekek itt megtanulhassanak egy mesterséget”, nyilatkozta Böjte Csaba OFM ferences szerzetes a csíkszentsimoni tangazdaság lovardájában tartott megbeszélésen.

A lovászképzés egy hároméves szakközépiskolai oktatási program, IX-XI. osztály, a gyakorlati képzésre a csíkszentsimoni tangazdaság, a Kavalliera Lovasklub és a madéfalvi Kincsem Sportegyesület biztosít hátteret, valamint a továbbiakban más Hargita megyei lovardák csatlakozását is várják. A képzés elindítása révén egy hiánypótló megoldás, és a továbbiakban a felnőttképzésre, valamint a lovász szakmához társítható további szakmák képzési lehetőségeinek biztosítására összpontosítanak az együttműködő felek. A cél az, hogy Hargita megye az erdélyi és a romániai lovasélet kiemelt és meghatározó szereplője legyen, ennek elérésében a lovászképzés csak az első lépés.

A jelenlevők a pásztorképzés lehetőségeiről is beszéltek inasiskola keretén belül. összegzésképpen megegyeztek abban, hogy fontos a szakma becsületének és tiszteletének helyreállítása figyelembe véve a megye állattartással kapcsolatos hagyományait és erőforrásait. A pásztorképzésnek is a csíkszentmártoni szakiskola tud keretet biztosítani, együttműködésben helyi vállalkozókkal.

E-mail címed nem kerül nyilvánosságra.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy